Kako krećemo igru, pa od početka!
Za start Diablo 4, potrebno je da odaberete klasu.
Ovo je najzabavniji i ujedno i najzastrašujući deo početka u Diablo 4.
Da li ćete zaista uživati u klasi koju ste odabrali? Da li morate da se držite toga zauvek? Kako možete znati koju klasu želite da igrate?
Postoji pet klasa u igri Diablo 4:
Druid, Necromancer, Rogue, Čarobnica i Varvarin
Druid, Necromancer, Rogue, Sorceress i Barbarian
Svih pet su veoma različite jedna od druge, sa veoma raznovrsnim stilovima igre. Prva klasa koju odaberete smatraće se vašom glavnom, jer će se podizati na nivo dok prvi put završite kampanju. Međutim, ne brinite previše da ćete ostati zaglavljeni sa ovim likom zauvek ako ne uživate u njemu!
Diablo radi na sezonskoj osnovi i možete da započnete nove likove tokom nove sezone bez potrebe da završite kampanju opet. Naravno, možete da pogledate sve klase na YouTub kanalu igre ili pročitate nastavak teksta.
Druid
Druid je još jedan brawler, svađalica koja se može transformisati u različite životinje: Werebear i Werewolf. Različite sposobnosti se primenjuju dok se transformišu, a one se mogu menjati na bojnom polju prema igraču. Druid takođe ima pristup sopstvenom obliku magije, budući da je u stanju da koristi moćne zemaljske sile da slomi neprijatelje. Ovo izgleda kao jedna od najzabavnijih klasa za igranje u Diablo 4.
Trebalo bi da igrate Druida ako tražite svestranu klasu sa bukvalnim fizičkim transformacijama.
Dobre strane
- Veoma zabavan i svestran stil igre, uglavnom zbog transformacije koja pruža jedinstvene načine igranja Druidovih buildova.
- Mnogo zabavne štete (fizička, otrovna, munja Physical, Poison, Lightning) koja se može pokrenuti u ogromnim rafalima.
- Prilično interesantan dok je u režimu transformacije.
Loše strane
- Nije najbolje iskustvo nivelisanja uopšte - Druid je malo spor da počne.
- Pekmezast dok je u ljudskom obliku.
Necromancer
Nekromancer izgleda sjajno i jedna je od najpopularnijih klasa još pre objavljivanja. To je zahvaljujući njegovom jedinstvenom dizajnu i činjenici da dolazi sa svojim posebnim oružjem, Scythe.
Kao i Nekromanti u drugim igrama, ova klasa može podići pale neprijatelje iz mrtvih da se bore za svoju stvar. Prema ranim pregledima, Necromancerov stil igre je podeljen na četiri različita izbora: Tama, Kost, Krv i Vojska Darkness, Bone, Blood i Army. Ovi putevi utiču na stil igre klase, od posebnog podizanja neprijatelja za borbu, do korišćenja Necromancerove mana-slike Essence, ili odvođenja borbe direktno protiv neprijatelja sa sposobnostima nanošenja štete.
Necromancer je jedna od najzanimljivijih klasa sa mnogo svestranosti i zabavnog pravljenja štete,i svakako bi trebalo bi da igrate Necromancer ako želite da prizovete duhove i da vam stvari eksplodiraju.
Dobre strane
- Zaista zabavna mehanika prizivanja & Krvave kugle koje će vam pomoći da regenerišete zdravlje.
- Puno dostupnog CC, posebno kada diverzifikujete svoju građu.
- Može se pretvoriti u želju za kasnu igru sa održivošću Blood Orb i štitovima.
Loše strane
- Spor početak, može se osećati dosadno.
- Efikasno korišćenje veština može biti teško, posebno zato što niste uvek sigurni gde su leševi jer ih je bukvalno teško uočiti.
- Veoma se oslanja na izgradnju i na predmete
Rogue
Rogue je još jedan klasični klasni arhetip. U Diablo 4, Rogue se rotira kroz skup veština koji istovremeno koristi i dalekometno i blisko oružje - što nije slično sposobnosti Varvarina u Arsenalu.
Rogue generiše energiju dok su van bitke ili preko svojih osnovnih veština i drugih generatora. Energija je potrebna za korišćenje bilo koje aktivne sposobnosti. Ova klasa je takođe majstor mobilnosti, sa sposobnostima koje omogućavaju liku da se premesti tokom borbe. Moći ćete da prilagodite svoje Rogue iskustvo odabirom jednog od tri puta: Exploit Weakness, Combo Points i Shadow Realm.
Trebalo bi da igrate Rogue ako volite tehnički lik koji ima potencijal da vrlo brzo solo razbija moćneboss-ove.
Dobre strane
- Izuzetno okretan i brz, sa višestrukim sposobnostima kretanja kao što su Dash i Shadow Step.
- Može da igra veoma efikasne dometne ili bliske gradnje.
- Velika šteta od jedne mete, odlična za elite i boss-ove.
- Može naneti gomilu CC neprijateljima, od ranjivih, do sporih, do trovanja DoT-a
Loše strane
- Verovatno tehnički najviše "uključeni" karakter, koji može da napravi lukaviji stil igre koji se oslanja na poziciju i ne umire.
- Mnogo mekšiji od drugih klasa.
- Uspešan Rogue će morati da usavrši svoju veštinu rotacija i kombinovani tajming za maksimiziranje štete.
Sorceress
Čarobnica je klasična klasa u Diablo-u 4.
Čarobnica se može opisati kao stakleni top što u osnovi znači da ćete naneti mnogo štete, ali i biti tanki i podložni da vas raznesu sa nekoliko pogodaka. Čarobnica se oslanja na kombinaciju elementarne magijske štete da bi se izborila sa neprijateljima. Klasa može da koristi sposobnosti Vatre, Munje i Hladnoće Fire, Lightning, Cold, svaka sa svojim sopstvenim stilovima igre.
Pored čarolija i sposobnosti, Čarobnica takođe ima jedinstveni sistem začaravanja koji omogućava dalje prilagođavanje, neke veštine se mogu učiniti pasivnim dok se druge mogu poboljšati, u zavisnosti od toga šta odaberete za svoju građu.
Izgradnja Sorceress je brza, zabavna i odlična za uglavnom solo igrača koji želi brzo da čisti tamnice. Mnogo raznovrsne štete za sve što vam igra nanese, što takođe dovodi do raznovrsnosti zabavne gradnje.
Dobre strane
- Iznenađujuće dobre sposobnosti kretanja, brza klasa za igranje.
- Mnogo lančanih oštećenja i masivni AoE - veoma zadovoljavajuća igra.
- Može da generiše defanzivne statistike sa veštinama i sposobnošću lečenja uz važno "Oštećenje dok je zdravo" Damage While Healthy.
Loše strane
- Mekana za početak.
- Mana će uvek biti problem, posebno na početku.
- Zaista solo klasa, kao u ovom slučaju, ne čini baš mnogo za sopstvenu zabavu u smislu naklonosti ili sposobnosti.
Barbarian
Varvarin je Diablo klasik i arhetip sa kojim je svaki ljubitelj ARPG-a upoznat: teško oružje, imunitet za kontrolu gomile i velike sekire. Varvari stvaraju bes koji je njihov glavni klasni resurs a on se generiše nanošenjem štete.
U Diablo 4, Varvarinova jedinstvena tačka je sistem Arsenala. Ovo omogućava Varvarinu da menja različite vrste oružja u zavisnosti od toga koja je veština upravo ubačena, pri čemu svaka veština odgovara jednom specifičnom oružju. Ovo omogućava i blisku i dalju igru. Varvarin može imati četiri oružja u svom arsenalu odjednom. To znači da možete maksimalno iskoristiti čitav spisak Varvarinskog oružja odjednom.
Trebalo bi da igrate Varvarina ako vam ne smeta malo sporiji početak vašeg lika, ali na kraju tražite ogroman AoE i zadovoljavajući talas čišćenja.
Dobre strane
- Tanki stil igre, mnogo smanjenja štete.
- Mnogo poboljšanja kretanja, odlično za brzu kampanju i jasno vreme.
- Specijalizovan za veliku štetu i AoE čišćenje, veoma zadovoljavajuće eksplozije grupa neprijatelja.
Loše strane
- Malo je dosadan starter, ne pronalazi svoju punu snagu dok ne postigne punu izgradnju.
- Neke od varvarinskih sposobnosti imaju dugo hlađenje.